MONIT ›› Aktualności

Aktualności

MONIT w mediach

"Era wynalazków" to program popularno-naukowy - emitowany na antenie TVP Info - prezentujący polskich naukowców i wynalazców, których praca od setek lat ma swoje odbicie na arenie międzynarodowej. W jednym z odcinków zostały przedstawione dokonania Projektu MONIT.

Więcej informacji dostępne na stronie programu lub na YouTube.

MONIT - Na Targach Innotrans 2012 (26.09.2012)

W dniach 18 - 21 września 2012r. odbyły się kolejne Międzynarodowe Targi Technologii Transportowych Innotrans 2012. Wśród grona ponad 2200 wystawców oraz ponad 100 000 odwiedzających z całego świata mieliśmy okazję zaprezentować opracowywane w ramach Projektu MONIT systemy. Na stanowisku zaprezentowany został system monitorowania pojazdu szynowego typu pojazd kolejowy opracowany na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej oraz system monitorowania lekkiego pojazdu szynowego opracowany przez zespół z Politechniki Poznańskiej. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu udało się nawiązać kontakty z wieloma potencjalnymi odbiorcami opracowywanych systemów.

MONIT - Na Targach Innotrans 2012 (23.07.2012)

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stanowiska podczas zbliżających się Międzynarodowych Targów Technologii Transportowych InnoTrans 2012 w Berlinie w dniach
17 - 21 września 2012r.

Na stoisku zaprezentowany będzie innowacyjny system monitorowania stanu technicznego Pojazdu Szynowego, który jest nowoczesnym, kompleksowym rozwiązaniem w zakresie monitorowania stanu kluczowych układów i elementów układu pojazdu oraz jakościowej oceny infrastruktury torowej. System opiera się na rozproszonej sieci przetworników zainstalowanych na pojeździe wraz z jednostką akwizycji danych oraz na serwerze danych z aplikacją do analizy i zarządzania danymi diagnostycznymi.

Prezentowany system umożliwia m. in. ocenę zużycia elementów układu biegowego tramwaju, wraz z natychmiastowym wykrywaniem stanów awaryjnych, ułatwiając tym samym dynamiczny dobór zakresu bieżącej obsługi do rzeczywistego stanu pojazdu oraz kompleksowe zarządzanie taborem z uwzględnieniem stanu technicznego poszczególnych pojazdów. Ponadto możliwe jest ciągłe monitorowanie bezpieczeństwa i komfortu jazdy dla każdego z pojazdów.

System umożliwia również monitorowanie stanu technicznego toru tramwajowego, wraz z natychmiastowym przesyłaniem informacji o stanach awaryjnych umożliwiając tym samym efektywne zarządzanie eksploatacją infrastruktury kolejowej.

Przyjazne użytkownikowi oprogramowanie pozwala na bieżące śledzenie stanu technicznego pojazdu oraz infrastruktury torowej, ułatwiając zarządzanie taborem i umożliwiając na bieżąco określanie zakresu napraw pojazdów, a także optymalne planowanie remontów infrastruktury.

Zespół naszych specjalistów będzie do Państwa dyspozycji i udzieli wszelkich informacji oraz odpowie na wszystkie Państwa pytania. Oczekujemy Państwa na stoisku Projektu MONIT, stanowisko 102 w hali 7.1C.

Wiecej informacji na temat Targów http://www.innotrans.de

Międzynarodowa Konferencja Projektu MONIT(18.11.2011)

W dniach 14 - 16 listopada 2011r odbyła się w Krakowie II edycja Międzynarodowej Konferencji Smart Diagnostics of Structures (www.shm2011.pl). Tematyka konferencji obejmowała najnowsze osiągnięcia w dziedzinie monitorowania stanu technicznego konstrukcji oraz diagnostyki konstrukcji w takich gałęziach gospodarki i urządzeń jak: przemysł lotniczy i kosmiczny, obronny, motoryzacyjny, infrastruktura transportowa, maszyny przepływowe i inne rodzaje urządzeń konstrukcyjnych. Zaraz po konferencji zorganizowany został całodniowy Kurs SHM, skierowany do młodych naukowców chcących zgłębić swoją wiedzę w tematyce SHM.

Międzynarodowe Targi TRAKO 2011(18.10.2011)
W dniach 11 - 14 października odbyły się w Gdańsku - z udziałem ponad 500 wystawców z 18 krajów – 9 Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2011 - największe targi kolejowe w Polsce i drugie, co do wielkości w Europie. Targi, obywające się pod honorowym patronatem m.in. Ministra Infrastruktury, stanowiły doskonałe forum do zaprezentowania systemów monitorowania budowanych w ramach projektu MONIT potencjalnym odbiorcom nie tylko z kraju, ale także z zagranicy i były - obok organizowanej w listopadzie br. międzynarodowej konferencji MONIT. Na przygotowanym wcześniej stoisku Projektu MONIT zostały zaprezentowane systemy monitorowania układu pojazd szynowy – tor.

il

pw

mchtr

agh

simr

imp

tr

ippt